Podejmij działanie Pigułka antykoncepcyjna: co wiedzieć

Podejmij działanie Pigułka antykoncepcyjna: co wiedzieć

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Podejmij działanie jest pigułką antykoncepcyjną. Jest to ogólna forma planu B i jest dostępna bez recepty. Badania pokazują, że pewne czynniki, na przykład gdy dana osoba to przyjmuje, mogą wpływać na to, jak dobrze to działa.

Pamiętaj, że pisarz tego artykułu nie wypróbował tych produktów. Wszystkie prezentowane informacje są oparte na badaniach i poprawne w momencie publikacji.

Dzisiejsze wiadomości medyczne są zgodne z surowym procesem wyboru produktu i weryfikacji. Dowiedz się więcej tutaj.

Jaka jest pigułka podejmowania akcji?

Podejmij działanie jest pigułką antykoncepcyjną zawierającą levonorgestrel. Stanowi to część klasy leków zwanych progestinami, które są również stosowane w innych tabletkach antykoncepcyjnych. Pigułka na podejmowanie akcji zawiera więcej progestyny ​​niż inne tabletki antykoncepcyjne i nie zawiera estrogenu.

Wydaje się jako pojedyncza tablet. Inną nazwą jest „poranek po pigułce”. Działa, zapobiegając wydawaniu jaja jaja.

Jak stosować antykoncepcję awaryjną

Ludzie powinni podjąć pigułkę do działania w ciągu 72 godzin od seksu bez użycia metody urodzenia bariery Kontrola, taka jak prezerwatywa. Podczas gdy pigułka jest ogólnie skuteczna w ciągu 72 godzin, osoba powinna wziąć to jak najszybciej po seksie w tej sytuacji.

Artykuł z 2016 r. Sugeruje, że antykoncepcja awaryjna może pomóc zapobiec ciąży w przypadku niezabezpieczonego stosunku seksualnego lub jeśli inna metoda antykoncepcji się nie powiedzie.

Jeśli dana osoba wymiotuje w ciągu 2 godzin od przyjmowania pigułki, może chcieć skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia, aby omówić, czy powtórzyć dawkę.

Ludzie nie powinni korzystać z pigułki podejmowania działań, jeśli są już w ciąży. Ponadto, przed zastosowaniem działania, osoba powinna powiedzieć pracownikowi służby zdrowia, czy otrzymuje leczenie HIV, gruźlicy lub napadów, ponieważ niektóre leki na te warunki mogą zmniejszyć skuteczność lewonorgestrel.

Efekty uboczne

Niektóre skutki uboczne mogą obejmować:

 • Nudności i wymioty
 • Ból piersi
 • Zmiany menstruacyjne

Jak podejmować pigułkę z podjęciem działań

Osoba powinna podjąć pigułkę do działania jak najszybciej po seksie, która nie wiązała się z metodą barierową kontrola urodzeń. Eksperci ogólnie uważają, że pigułka jest skuteczna przez 72 godziny po seksie w tej sytuacji.

mają jedną pigułkę z wodą, z pokarmem lub bez. Jeśli dana osoba wymiotuje w ciągu 2 godzin od przyjmowania tej dawki, powinna skontaktować się z lekarzem w celu powtarzania recepty.

Warto zauważyć, że pigułka podejmowania działań i inne awaryjne tabletki antykoncepcyjne nie chronią przed infekcjami przenoszonymi seksualnie.

Skąd kupić pigułkę podejmowania akcji

Należy pamiętać, że pisarz tego artykułu nie wypróbował tych produktów ani usług. Wszystkie prezentowane informacje są oparte na badaniach i poprawne w momencie publikacji.

Dzisiejsze wiadomości medyczne są zgodne z surowym procesem wyboru produktu i weryfikacji. Dowiedz się więcej tutaj.

Pigułka do działania Target jest dostępna za koszt 39,99 USD, a firma oferuje bezpłatną 2-dniową wysyłkę. Osoby, które mają członkostwo statku, kwalifikują się do dostawy tego samego dnia. Alternatywnie, ludzie mogą osobiście zebrać zamówienie.

Oferta docelowa 90-dniowa zasady zwrotu, jeśli przedmiot jest nieotwarty.

Dowiedz się więcej

Pigułka na działanie Walmart jest dostępna na a Koszt 34,78 USD za jedną dawkę. Ludzie mogą skorzystać z bezpłatnej 2-dniowej dostawy, jeśli wydają 35 USD.

Według strony internetowej Walmart pigułka nie zaszkodzi istniejącej ciąży.

Produkt jest wyposażony w 90-dniową politykę powrotu.

Dowiedz się więcej

cvs Pharmacy

CVS Pharmacy oferuje pigułkę akcji za 39,99 USD za pigułkę. Osoba może zamówić do czterech pigułek jednocześnie.

CVS Pharmacy oferuje bezpłatną wysyłkę 1–4 dni, gdy dana osoba dokonuje zakupu w wysokości 35 USD lub więcej. Ci, którzy mają członkostwo CarePass, mogą również skorzystać z bezpłatnej wysyłki, jeśli zamówienie obejmuje co najmniej jeden przedmiot kwalifikujący się do CarePass. Ludzie mogą również korzystać z witryny CVS, aby sprawdzić, czy pigułka jest dostępna do zakupu w pobliskim sklepie.

Pozytywne recenzje koncentrują się na jakości produktu, ale wielu klientów zgłasza bolesne skurcze po przyjęciu pigułki. Niektórzy klienci twierdzą również, że zaszli w ciążę po wzięciu tabletu w ciągu 30 godzin od seksu.

Dowiedz się więcej

Blink Health to firma, która współpracuje z ponad 35 000 aptek w Stanach Zjednoczonych. Osoba może użyć Blink Health, aby zebrać pigułkę do działania z preferowanej apteki. W chwili pisania pisania pojedynczej recepty na tablet kosztuje 39,78 USD.

Osoba może również połączyć się z lekarzem ds. Zdrowia mrugnięcia, jeśli potrzebuje leku na receptę, ale nie ma recepty.

Firma ma ocenę przeglądu 1,94 na 5 i ocenę A+ w Better Business Bureau. Klienci stwierdzają, że aplikacja na smartfony Blink Health jest łatwa w użyciu i że oferuje leki w przystępnej cenie. https://harmoniqhealth.com

Negatywne recenzje wspominają o problemach z wysyłką i trudności w zabezpieczaniu zwrotów. Niektórzy klienci piszą również, że nie otrzymali odpowiedzi od lekarzy firmy po wypełnieniu ankiety historii medycznej.

Dowiedz się więcej

Podejmij działanie vs. Plan B

Podejmij działanie jest ogólną wersją planu B. Głównym składnikiem obu jest levonorgestrel. Poniższa tabela pokazuje porównanie zgodnie z ceną, dawką i dostępnością.

Podejmij działanie plan B

cena Około 30–35 $ Około 40–50 $

dawka 1 tablet 1 tablet Dostępne za pośrednictwem

apteka internetowa, apteka osobistą, niektóre plany ubezpieczeniowe apteka internetowa, apteka osobistą, niektóre plany ubezpieczeniowe

Dostępność

apteki internetowe oferują zarówno plan B, jak i podejmij działania . Jednak osoba, która zamówi z apteki internetowej, będzie musiała wziąć pod uwagę czas wysyłki. Biorąc pod uwagę, że skuteczność porannej pigułki zmniejsza się, im dłużej osoba czeka na podjęcie go po seksie, osoba może rozważyć zakup leku bezpośrednio z lokalnej apteki.

Price

Leki dostępne w formach ogólnych są ogólnie tańsze niż leki markowe.

Grupa rzecznictwa zdrowia seksualnego i praw reprodukcyjnych Planowane rodzicielstwo stwierdza, że ​​plan B kosztuje od 40 do 50 USD. Lek ogólny jest ogólnie dostępny w niższej cenie.

Plan B i podejmij działania są dostępne bez recepty (OTC). Medicaid i niektóre polisy ubezpieczenia zdrowotnego mogą być w stanie pokryć koszty recepty. Jednak planowane rodzicielstwo stwierdza, że ​​niektóre instytucje z powiązaniami religijnymi mogą odmówić swoim pracownikom dostępu do kontroli urodzeń za pośrednictwem ubezpieczenia zdrowotnego.

Podejmij działania Ostrzeżenia pigułek

Pigułka na podejmowanie akcji zawiera te ostrzeżenia:

 • Nie jest odpowiednia jako rutynowa forma kontroli urodzeń.
 • Nie może zakończyć zakończenia ciąża, jeśli zapłodnione jajo już przyczepiło się do macicy.
 • Jego głównym składnikiem jest levonorgestrel, który może spowolnić produkcję mleka matki.
 • Osoba nie może przyjmować drugiej dawki przed konsultacją ze swoim lekarzem.
 • Osoba potrzebuje pogotowia medycznego, jeśli doświadczy jednego lub więcej z tych skutków ubocznych:
 • Ból brzucha
 • Ból piersi i tkliwość
 • Bóle głowy i zawroty głowy

którzy nie powinni używać pigułek na działanie. ?

The active ingredient in the pill is levonorgestrel, which can interact with certain other medications, making them less effective. Ludzie nie powinni przyjmować leków zawierających levonorgestrel, jeśli otrzymują leczenie dla:

 • napadów
 • Gruźlica

Również każdy z an alergia na leWonorgestrel lub jakikolwiek inny składnik w pigułce podejmowania akcji nie powinien jej podejmować.

i pigułka na działanie nie jest odpowiednia dla nikogo młodszych niż 17.

leki, które mogą wchodzić w interakcje z Podejmij działanie

Pigułka na działanie może oddziaływać z lekami leczącymi napady, HIV i gruźlicy.

Inne specyficzne leki, które mogą oddziaływać z podjęciem działań, obejmują:

 • Avacopan
 • Insulin Lispro

może znaleźć tutaj pełną listę możliwych interakcji związanych z narkotykami.

Często zadawane pytania

Poniżej niektóre często zadawane pytania dotyczące podjęcia działania.

jest Podejmij działania tak skuteczne jak plan B?

Według planowanego rodzicielstwa istnieją różne marki awaryjnych tabletek antykoncepcyjnych zawierających levonorgestrel, a wszystkie mają ten sam efekt.

Dodatkowo, planowane rodzicielstwo Twierdzi, że ludzie mogą obniżyć szansę na zajście w ciążę o 75–89%, jeśli podejmą plan B, podejmują działania lub inne poranne tabletki zawierające levonorgestrel w ciągu 72 godzin od seksu bez użycia metody barierowej.

Czy pigułka na działanie zawsze działa?

Ludzie mogą wziąć te pigułki, aby zmniejszyć szansę zajścia w ciążę po seksie bez metody barierowej lub w przypadku niewydolności antykoncepcyjnej, taki Jak brakuje pigułki lub jeśli opadło urządzenie wewnątrzmaciczne.

która powiedziała, osoba powinna dążyć do wzięcia pigułki w zalecanych ram czasowych, aby upewnić się, że jest tak skuteczna, jak to możliwe.

Trwa debata na temat tego, czy waga danej osoby wpływa na to, jak skuteczne awaryjne są tabletki antykoncepcyjne.

Badanie z 2015 r. Wykazało, że skuteczność antykoncepcji awaryjnej LeWonorgestrel była znacznie niższa u osób o wyższej masie ciała i masy ciała i Wskaźnik masy ciała (BMI).

Planowane rodzicielstwo stwierdza, że ​​pigułki levonorgestrelowe mogą być mniej skuteczne, jeśli dana osoba waży 155 funtów (70 kilogramów) lub więcej.

Centra kontroli chorób i kontroli chorób i Zapobieganie (CDC) pisz, że awaryjne tabletki antykoncepcyjne mogą być mniej skuteczne u osób z BMI wynoszącym 30 lub wyższym. Jednak CDC stwierdza również, że pomimo tego nie ma problemów związanych z bezpieczeństwem.

Administracja żywności i leków (FDA) pisze, że stosowanie kontroli urodzeń LeWonorgestrel nie powinno zależeć od wagi danej osoby.

Należy również zauważyć, że żadna antykoncepcja nie jest skuteczna w 100%.

Podsumowanie

Podejmij działanie jest ogólną formą planu B, która jest rodzajem awaryjnego pigułki antykoncepcyjnej . Osoba może wziąć tę pigułkę, aby zapobiec ciąży po seksie bez użycia metody kontroli urodzeń barierowych lub jeśli doświadczyła niewydolności antykoncepcji.

Awarydacja, taka jak podejmowanie działań, nie powinna być rutynową formą Kontrola urodzeń.

Pigułka na działanie może powodować pewne skutki uboczne. Ludzie powinni poinformować lekarza, czy przyjmują jakiekolwiek leki na receptę, ponieważ mogą one zmniejszyć skuteczność pigułki.

Podejmij działania może być bardzo skuteczne, jeśli dana osoba przyjmuje to w ciągu 72 godzin od seksualnej stosunek płciowy. Podjęcie pigułki jak najszybciej zwiększa prawdopodobieństwo jej skuteczności.

Kilka firm internetowych oferuje działania, a niektóre zapewniają również bezpłatną i szybką dostawę. To powiedziawszy, osoby, które pilnie potrzebują pigułki antykoncepcyjnej, mogą chcieć rozważyć zakup z lokalnej apteki, aby uniknąć długich czasów wysyłki.

 • Kontrola urodzeń/antykoncepcja

Wiadomości medyczne Dzisiaj ma ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze Polityka redakcyjna.

 • Batur, P. i in. (2016). Awaryjna antykoncepcja. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs

Contents